niedziela, 27 listopada 2016

Książkia| Zacznij żyć swoim życiem - Siła odwagi

EDIT: 30/11/2016

Bo czasem trzeba znaleźć w życiu odwagę, aby coś zmienić…

silaodwagi.pl

Mogę spokojnie napisać, że autorką i również główną bohaterką książki jest Edyta Gabryś. Kobieta, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rozwojem osobistym. Kobieta, która trafia na swoje pierwsze szkolenia, która zaczyna się rozwijać. Od bycia zwykłym szarym uczestnikiem siedzącym gdzieś tam na trybunach przechodzi do tworzenia eventów. Dostaje pracę w  największej firmie szkoleniowej w Polsce, a tym samym możliwość rozwijania się pod okiem trenera osobistego. Ale to tylko początek jej historii.

Co jest tak wyjątkowego w tej książce? Nie sposób pisania, bo to nie z powieścią mamy do czynienia. Siła odwagi mogłaby zostać zakwalifikowana do kategorii biografia, ale to także nie jest dobre określenie. Tu chodzi o coś więcej, a cała opowieść życia, którą przedstawiła autorka, jest tylko narzędziem. Najpierw zachwycała się szkoleniami z perspektywy widza i uczestnika, potem została dopuszczona do wnętrza całego przedsięwzięcia. Poznała je od środka, była w stanie je zrozumieć i pracować na jego korzyść. Ale nie każda bajka trwa wiecznie. Po jakimś czasie idylla przestała być taka idealna, a Edyta zrozumiała, że coś jest nie tak, że nie chce być traktowana w ten sposób i to nie jest życie, które jej odpowiada. To, co było pokazywane na zewnątrz, nie odzwierciedlało tego, co działo się naprawdę. Praca po godzinach, zarobki mniejsze od ustalonych, kolejne nowe pomysły szefa i konieczność robienia dobrej miny do złej gry.

silaodwagi.pl
Nie jestem w stanie ocenić, która strona konfliktu miała rację, ale też nie od tego jest moja recenzja. To nie jest użalanie się nad sobą i publiczne rozgrzebywanie brudów. Jakby Edyta chciała to zrobić, zupełnie inaczej przedstawiłaby sytuację . Przede wszystkim ani razu nie wspomina z imienia swojego szefa czy szefowej. Jej koledzy z pracy mają swoje pseudonimy, także bez znajomości okoliczności nie sposób jest odgadnąć, kto jest kim. Dla tych niewtajemniczonych to będzie zwykła książka o zmienianiu swojego życia, mimo niesprzyjających warunków. Dla mnie jest to zderzenie dwóch światów; tego, który znam ze szkoleń i tego przedstawionego przez Edytę.

Edyta przywołując kolejne zdarzenia ze swojego życiorysu i to, jak czuła się w tamtych momentach, chce przekazać czytelnikowi, że z najgorszej sytuacji da się wyjść obronną ręką, w dodatku bogatszym o nowe doświadczenia. Bo ona to właśnie zrobiła. Wyrwała się ze środowiska, które nie było dla niej korzystne. Wyniosła z niego wszystko, co mogła, a gdy poczuła się ograniczona, odnalazła w sobie tytułową siłę odwagi, aby to przerwać.

Celem tej pozycji nie jest potępienie czy pouczenie. Książka ma cię zainspirować do zmian, ale w taki sposób, że to ty sam wpadniesz na to, że ich potrzebujesz. Autorka nie powie ci w jaki sposób masz to zrobić. Ona tylko pokaże ci swoją historię i zobrazuje ją odpowiednimi przykładami. A ty, czytając to, chwilę się zastanowisz i poczujesz w sobie chęć, aby coś zrobić inaczej. To może być zwykła błahostka, która ci przeszkadza, ale nie umiesz jej się przeciwstawić. Edyta Gabryś ci pokaże, że konfrontacja jest możliwa i że da się wyjść z niej silniejszym niż wcześniej.


Edytę znam osobiście. Pamiętam ją jako mózg całego przedsięwzięcia eventowego, jako osobę, która stała za wszystkimi pomysłami, ale zawsze kryła się w ich cieniu, stojąc za kulisami. Po odejściu z firmy rozwinęła skrzydła i z przyjemnością można patrzeć na jej aktualnie dokonania. Pierwsza książka na koncie, dalszy rozwój oraz zarabianie na swojej pasji mówią same za siebie.
Znalezione obrazy dla zapytania siła odwagi edyta
Kliknij, aby przenieść się na
oficjalną stronę internetową


Znajdziesz mnie również tutaj: 
 Facebook: https://www.facebook.com/toreadornottoreadworld/ 
Instagram: https://www.instagram.com/thethirteenthbook/ 
Goodreads: https://www.goodreads.com/ewuniunia 
Snapchat: @ewuniunia

14 komentarzy:

 1. NIe uważam, żebym potrzebowała tego typu inspiracji, a ja nie lubię zbyt biografii i nawet jeśli o nie jest stricte biografia, to ja tak to widzę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo madry post, ladnie i czytelnie napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja. Z przyjemnością się to czytało, ale książka nie w moim typie.
  Za to kilka twoich recenzji z innych postów bardzo mi się przydadzą :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa recenzja ale książka nie w moim typie .

  OdpowiedzUsuń
 5. I've never heard about this book! *
  Awesome! Great blog! I'm following you! Follow back? ***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 6. ooo zainteresowała mnie mimo tego, że totalnie nie w moim typie. Chyba się skuszę na przeczytanie, chociażby z czystej ciekawości

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka z tych, które omijam szerokim łukiem, więc zdecydowanie odpuszczam sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się być ciekawa, aczkolwiek ja nie lubię takich książek :(
  http://www.viofashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresowałaś mnie chociaż nigdy po takie książki nie sięgam. Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie przepadałam za tego typu publikacjami. Nawet studia, które kończę (psychologia) nie zachęciły mnie do sięgania po takie książki. Recenzja jednak bardzo ciekawa i na pewno przydatna tym, którzy w tych klimatach lubią się obracać :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka z tego co piszesz wydaje się być dość ciekawa, jednakże to nie do końca tematyka, którą chciałabym teraz czytać.
  Pozdrawiam, Kejt_Pe

  OdpowiedzUsuń
 12. O nie nie, co Ty czytasz xd I trochę nie ogarniam tego, co napisałaś, ale to może przez naukę :c

  OdpowiedzUsuń
 13. Na razie nie sięgnę po tę książkę bo mam kolejeczkę innych do przeczytania, ale zaciekawiłaś mnie. Lubię książki rozwojowe. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wskrzesza jednego jednorożca :D
Odwiedzam blogi wszystkich, którzy zostawili komentarz pod ostatnim postem ;)